Combine 25 Mile Time Trial - 27 May 2012

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
Event Date: 
Sun 27 May
Start Time: 
07:30
Event type: 
Combine
Distance: 
25 Mile Time Trial
Course: 
H25/4
Description: 

Contact Paul Richardson by 13th May to enter this event

WEST LONDON COMBINE
25 MILE TIME TRIAL

RESULT SUNDAY 27th May 2012

COURSE: H25/4 25 miles less Wendover by pass section

 

EVENT HQ : GT MISSENDEN MEM CENTRE LINKS ROAD G M HP16 9AZ

UNDER CYCLING TIME TRIALS - RULES AND REGULATIONS

 

RACE ORGANISER: Alan Hillier

10 Merrydown High Wycombe Bucks HP13 5NQ

Tel: 01494 638688

Email: alan.hillier@ntlworld.com

 

Time Keepers: Alan Hillier

 

Marshals and catering supplied by High Wycombe CC

 

 





Number

Name

Club

Start time

1

Robert Barrett

High Wycombe CC

59.57

2

Laura Baylis

High Wycombe CC

1.00.46

3

John Day

High Wycombe CC

1.02.58

4

Graham Armitt

High Wycombe CC

1.01.25

5

Rob Baylis

High Wycombe CC

DNF

6

Tony Briggs

High Wycombe CC

1.08.32

7

Phil Crouch

High Wycombe CC

56.55

8

Bob Lambert

High Wycombe CC

57.59

9

Gareth Batson

High Wycombe CC

51.50

10

Steve Rew

High Wycombe CC

50.38

11

Joe Clark

High Wycombe CC

51.18

12

Andrew Wright

High Wycombe CC

51.30

13

Geoff Powell

High Wycombe CC

48.08

14

Dave Newman

Westerley CC

52.25

15

Chris Parrott

Westerley CC

58.30

16

Tim Childs

Westerley CC

DNF

17

Vince Day

Westerley CC

56.28

18

Shane Townsend

Westerley CC

50.44

19

Jon Crompton

Maidenhead & District CC

56.26

20

Tim Seddon

Maidenhead & District CC

57.24

21

Joy Payne

South Bucks RC

DNS

22

Matt Treadwell

Twickenham CC

Apologies

23

Ben Hardy

Twickenham CC

57.07

24

Simon Bever

Twickenham CC

54.16

25

Peter Lawrence

Team MDT

48.15

26

Chris Starling

Team MDT

58.54

27

Brian Moon

Willesden CC

DNS

28

Gill Reynolds

Willesden CC

1.01.46

29

Stephen Roffe

Willesden CC

1.03.03

30

Bruce Metherington

Willesden CC

58.31

31

Graham Pettitt

Hillingdon CC

54.24

32

Brian Tierney

Hillingdon Triathletes

1.03.32

33

Ian Leslie

Hillingdon Triathletes

1.05.08

34

John Laird

Hillingdon Triathletes

1.02.58

35

Stuart Amblin

Hillingdon Triathletes

1.02.30

36

Dave Cook

Hillingdon Triathletes

1.00.14

37

Mandy Copas

Hillingdon Triathletes

1.09.27

38

Colette ONeill

Hillingdon Triathletes

DNS

39

Vanessa Taylor

Hillingdon Triathletes

DNS

40

Yolanda Gutteridge

Hillingdon Triathletes

57.33

41

Paul Hartigan

Hillingdon Triathletes

59.33

42

Jerry Fahy

Hillingdon Triathletes

55.43

43

Stuart Reilly

Hillingdon Triathletes

52.30

44

Jacob Gloor

Hillingdon Triathletes

57.07

45

Simon Claridge

Hillingdon Triathletes

52.33

46

Dave Knight

Hillingdon Triathletes

50.30

47

Nick Bradbury

GS Henley

53.02

48

James Archibald

GS Henley

52.01

49

Adam Gardner

GS Henley

56.45

50

Dave Johnson

VC10

56.43

51

Allan Simmonds

VC10

51.07

52

Richard Wilcox

Bath R C

54.29

53

Les Reading

West Drayton MBC

1.00.28

54

Paul Williams

West Drayton MBC

Apologies

55

Jonathon Greaves

West Drayton MBC

Apologies

56

Sandra Levet

Gregarios S C

DNF

57

Nicola Wood

Ful-on Tri

1.01.54

58

Phil Roker

Ful-on Tri

53.20

59

Phil Curling

Ful-on Tri

 

57.04

60

Simon Kenyon

Ful-on Tri

51.54

61

Graham Purdy

Ful-on Tri

54.39