Club 10 Mile Time Trial - 09 September 2010

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
Event Date: 
Thu 09 Sep
Start Time: 
18:15
Event type: 
Club
Distance: 
10 Mile Time Trial
Course: 
HCC234
Enter by: 
On the line
Winner: 
Peter Weir
Winning Time: 
23:08

 

Handicap results can be found on the 2010 Championships page.

Pos. No. Name Club Time Mph Kph
1 18 Peter Weir Maidenhead & District CC 00:23:08 25.94 41.74
2 12 David Hill Maidenhead & District CC 00:23:52 25.14 40.46
3 22 Sharkie Jaggard TVT 00:24:00 25.00 40.23
4 30 Paul Redman Thames Velo 00:24:02 24.97 40.18
5 33 Simon Greenland Maidenhead & District CC 00:24:11 24.81 39.93
6 37 Rich Berry RAF CA 00:24:20 24.66 39.68
7 4 Julian Fairley Maidenhead & District CC 00:24:33 24.44 39.33
8 20 Rod MacFadyen Reading CC 00:24:33 24.44 39.33
9 32 Paul Stonell Thames Velo 00:24:33 24.44 39.33
10 25 Bob Garlinge/Stuart Jackson Team Quest 00:24:34 24.42 39.31
11 26 Stuart Bell GS Henley 00:24:34 24.42 39.31
12 10 Jon Crompton Maidenhead & District CC 00:24:43 24.28 39.07
13 14 Danuta Tinn (W) pbscience 00:25:21 23.67 38.09
14 7 Jon Cross Maidenhead & District CC 00:25:59 23.09 37.16
15 16 Mike Woods Maidenhead & District CC 00:26:03 23.03 37.07
16 5 Sam Hilton Maidenhead & District CC 00:26:04 23.02 37.04
17 31 Ed James Maidenhead & District CC 00:26:33 22.60 36.37
18 24 Jeff Marshall Hounslow & District Wheelers 00:26:35 22.57 36.32
19 9 Ian Brodie Maidenhead & District CC 00:26:42 22.47 36.17
20 6 Ross Spencer Maidenhead & District CC 00:26:47 22.40 36.05
21 21 Alistair Weir TVT 00:26:54 22.30 35.90
22 34 Joe Broadhead (Jv) Maidenhead & District CC 00:26:59 22.24 35.79
23 11 Kate Hunt (W) Maidenhead & District CC 00:27:02 22.19 35.72
24 17 Robert Shiels Maidenhead & District CC 00:27:04 22.17 35.68
25 15 Andy Crawshaw Maidenhead & District CC 00:27:12 22.06 35.50
26 36 Simon North Come & Try It 00:27:26 21.87 35.20
27 29 Alex Golding TVT 00:27:37 21.73 34.96
28 35 Callum Robertson (J) Come & Try It 00:28:40 20.93 33.68
29 19 Paul Weald TVT 00:29:22 20.43 32.88
30 2 Gurpal Panesar Maidenhead & District CC 00:29:33 20.30 32.68
31 27 Howard Clarke (Juv) Come & Try It 00:30:02 19.98 32.15
32 8 Gervase Foley (W) Maidenhead & District CC 00:30:03 19.97 32.13
33 13 Anna Korbacz (W) Evo Tri 00:30:15 19.83 31.92
34 28 Louise McKee (W) Eton Tri Club 00:31:47 18.88 30.38
35 23 Sarah Roxborough (W) Evo Tri 00:31:55 18.80 30.25
36 1 Mark Brewer Maidenhead & District CC DSQ