Club 10 Mile Time Trial - 11 July 2013

Printer-friendly versionPrinter-friendly version
Event Date: 
Thu 11 Jul
Start Time: 
19:45
Event type: 
Club
Distance: 
10 Mile Time Trial
Course: 
H10/2
Enter by: 
On the Line
Winner: 
John Sullivan
Winning Time: 
22:29

 

Pos. No. Name Club Time Mph Kph Vets Std
1 28 John Sullivan Westerley CC 22:29 26.69 42.95 +04:10
2 27 Andy Waters Maidenhead & District CC 23:14 25.82 41.56  
3 35 Hamish Floyd GS Henley 23:16 25.79 41.50  
4 7 Paul Egan Hillingdon CC 23:25 25.62 41.24 +03:10
5 11 Paul Stonell Thames Velo 23:27 25.59 41.18 +02:32
6 18 Joe Francis Maidenhead & District CC 23:36 25.42 40.92 +02:46
7 5 Andy Wright High Wycombe CC 23:44 25.28 40.69 +02:42
8 24 Colin Grant-Riach Maidenhead & District CC 23:46 25.25 40.63 +02:49
9 9 Andrew Payne Maidenhead & District CC 23:50 25.17 40.51 +03:01
10 8 Danuta Tinn (W) Maidenhead & District CC 24:01 24.98 40.21 +04:41
11 14 Alex Scott TVT 24:04 24.93 40.12  
12 13 Barry Hopkins TVT 24:23 24.61 39.60  
13 30 Paul Mason BTS 24:43 24.28 39.07 +01:48
14 36 Rob Engers Shorter Rochford 24:54 24.10 38.78 +01:57
15 6 Mark Garnett Maidenhead & District CC 24:56 24.06 38.73 +01:43
16 19 Paul Cooper Reading CC 24:57 24.05 38.70 +02:26
17 10 Jorj James Maidenhead & District CC 25:00 24.00 38.62 +01:31
18 25 Tommy Cracknell Maidenhead & District CC 25:01 23.98 38.60  
19 37 Jon Cross Maidenhead & District CC 25:06 23.90 38.47 +01:33
20 2 Gary Ford Come & Try It 25:26 23.59 37.97  
21 23 Daniel Crossley Maidenhead & District CC 25:28 23.56 37.92  
22 20 Neil Cooper TVT 25:41 23.36 37.60  
23 16 Mike Woods Maidenhead & District CC 25:45 23.30 37.50 +01:14
24 38 Craig Sherratt Maidenhead & District CC 25:58 23.11 37.19 +00:06
25 15 Malcolm Field Maidenhead & District CC 26:09 22.94 36.93 +01:24
26 1 Simon Carter BCTTT 26:59 22.24 35.79  
27 3 Andy Sharpe (W) TVT 27:21 21.94 35.31  
28 21 Lee Kettle Maidenhead & District CC 28:01 21.42 34.47 -01:14
29 12 Ian Carswell Thames Velo 28:03 21.39 34.42 -01:04
30 22 Mark Brewer Maidenhead & District CC 28:03 21.39 34.42 -01:08
31 34 Anastasia Welsh (W) Maidenhead & District CC 28:07 21.34 34.34  
32 31 John Bush Maidenhead & District CC 28:24 21.13 34.00 -01:29
33 17 John Gibson Maidenhead & District CC 28:45 20.87 33.59 -02:36
34 26 Bryony Clark ??? Come & Try It 29:10 20.57 33.11  
35 29 Russell Smith Thames Velo 29:14 20.52 33.03 -02:27
36 4 Nick Schiettecatte Middlesex RC 29:50 20.11 32.37 -03:32
2 Up 32 Simon Greenland/Ian Blatchford Maidenhead & District CC 22:48 26.32 42.35